Elektrické podlahové vykurovanie – oplatí sa?

Elektrické podlahové vykurovanie – oplatí sa?

Staviate vytúžený rodinný dom? Rekonštruujete byt? Vzhľadom k faktu, že kúrenie ovplyvní väčšinu nákladov na prevádzku domácnosti, práve otázka vykurovania je to, nad čím by ste mali dôkladne pouvažovať aj vy. Pýtate sa, či je elektrické vykurovanie tou správnou voľbou? Aké benefity pre užívateľov prináša?

Najobľúbenejší zdroj vykurovania

V posledných rokoch sa stala elektrina najobľúbenejším zdrojom vykurovania, a to najmä vďaka jednoduchej obsluhe, ekologickej prevádzke a takmer bezúdržbovosťou. Tento zdroj sa stal hitom číslo jedna u mnohých domácností, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. A aké ďalšie výhody poskytuje elektrické kúrenie?

  • Vysoké možnosti úspor,
  • Komfortný spôsob vykurovania,
  • Najlacnejšia forma vykurovania,
  • Nízke tepelné straty.

Aj pre náročných klientov

Elektrické vykurovanie je skutočne ideálnou voľbou aj pre náročných zákazníkov, ktorí vyžadujú maximálny komfort. Dokonca, tento typ vykurovania je možný všade tam, kde nie je a ani nebude dostupné pripojenie na zemný plyn. Výhodou je, že za relatívne nízke náklady na investíciu rovnako ako aj údržbu, môžete využívať neprekonateľné výhody, aké elektrické podlahové kúrenie ponúka. Použitie elektrického podlahového kúrenia umožňuje bez zásadného obmedzenia aj jednoduchšia inštalácia a nižšia konštrukcia podlahy, ktorá má síce menšiu akumulačnú schopnosť, no dokáže sa omnoho rýchlejšie ohriať, pričom na zmeny teploty reaguje pohotovo. Vedeli ste, že elektrické vykurovanie má životnosť niekoľko desiatkov rokov? Samozrejme, aj v tomto prípade platí, že o všetko sa treba pravidelne starať a udržiavať. Ak si neviete dať rady, či je pre vás elektrické kúrenie tou správnou voľbou, neváhajte a kontaktujte špecializovanú firmu, ktorá vám nielen pomôže uľahčiť výber, no taktiež vám zodpovie na prípadne otázky týkajúce sa údržby či nákladov.

Pridaj komentár